Categories
Uncategorized Zdrowie

Soczewki kontaktowe z Gliwic – czy są one dla każdego?

Soczewki kontaktowe bardzo ułatwiają życie i są o wiele wygodniejsze niż okulary. Mimo wszystko bardzo wiele osób wciąż woli nosić okulary. Z czego to wynika? Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czy soczewki kontaktowe może nosić każdy.

Co warto wiedzieć na temat soczewek kontaktowych?

Soczewki kontaktowe z Gliwic są przede wszystkim bardzo wygodne i znacznie ułatwiają życie. Dzięki nim można nie tylko intensywnie uprawiać sport, nie martwiąc się przy tym o spadające okulary. Soczewki kontaktowe zapewniają również nieograniczone pole widzenia, bez żadnych zniekształceń. Nosząc je nie musisz się przejmować pogodą. Bez względu na to, jaka jest pogoda za oknem, soczewki kontaktowe Ci nie zaparują. Ponadto użytkownicy cenią je również za aspekt estetyczny. Nie oszukujmy się, większość z nas wygląda o wiele lepiej bez okularów. Do kogo są przeznaczone soczewki kontaktowe Gliwice? Mogą je nosić osoby, które mają krótko- i dalekowzroczność, a także starczowzroczność, czy astygmatyzm. Są różne rodzaje soczewek. Niektóre z nią są jednodniowe, inne 2-tygodniowe, a jeszcze inne można nosić przez miesiąc. Te typy soczewek są dostępne w mocach od +6 do -12, a soczewki kwartalne lub roczne zamawia się indywidualnie od +30 do -30.

Ile kosztują soczewki kontaktowe?

Cena soczewek kontaktowych jest różna. W obecnych czasach przedział cenowy jest tak wielki, że coraz częściej zdarzają się sytuacje, że soczewki okulary są tańsze niż okulary. Oczywiście, w cenę soczewek musimy wliczyć również produkty, które wykorzystuje się do ich pielęgnacji. Warto tutaj wspomnieć, że soczewki kontaktowe wykonane z wysokiej jakości materiału są droższe. Jednak cena nie powinna być naszym jedynym kryterium podczas zakupów.

Jak pielęgnować soczewki kontaktowe?

Pielęgnacja soczewek kontaktowych nie jest wcale aż tak czasochłonna, jak wielu osobom może się wydawać. Wszystko zależy, oczywiście, od typu soczewek, na jaki się zdecydujesz. Soczewki jednodniowe wyrzucasz po prostu każdego wieczoru. Jeśli zaś wybierzesz soczewki, które trzeba systematycznie wymieniać, wtedy co wieczór musisz je wyczyścić i zdezynfekować. W tym celu wystarczy płyn wielofunkcyjny, który poleca okulista. Samo czyszczenie soczewek jest proste: umieść ją w zagłębieniu dłoni, wlej na nią kilka kropel płynu, a następnie pocieraj ją palcem. Tą samą czynność powtórz z drugą, a następnie włóż każdą z nich do pojemniczka wypełnionego świeżym płynem.