Categories
ogolne Uncategorized

Zainwestuj w sterownik ogrzewania podłogowego i zadbaj o komfort cieplny

Sterownik ogrzewania podłogowego to bardzo ważny element całej instalacji grzewczej. Bez niego nie da się zmieniać nastaw parametrów grzewczych i utrzymać zadanej temperatury w pomieszczeniach. To może spowodować gorsze samopoczucie mieszkańców, a także być przyczyną dużych strat ciepła.

Jak utrzymać odpowiednią temperaturę?

Wbrew pozorom, utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu nie jest wcale trudne. Obecnie systemy grzewcze są bardzo zaawansowane technologicznie. Można bez problemów ustawić inne temperatury w różnych pomieszczeniach. W ten sposób uda się utrzymać odpowiedni komfort cieplny w pomieszczeniu. Trzeba tylko zaopatrzyć się w nowoczesny sterownik do ogrzewania podłogowego. Jak go dobrać? Są na to różne sposoby. Można to zrobić na własna rękę bądź też poprosić o pomoc firmę zajmującą się montażem instalacji grzewczej. W przypadku prostej instalacji, można samodzielnie dobrać sterownik do ogrzewania podłogowego, ale wtedy z reguły będzie wiązało się to z tym, że nie będzie można ustawiać różnej temperatury dla różnych pomieszczeń. Trzeba będzie przyjąć, że w całym domu będzie miała się utrzymywać temperatura w graniach 22 st. C. Jeśli zależy nam na bardziej skomplikowanej instalacji, wówczas nie obejdzie się bez pomocy fachowca. Temperaturę podłogówki nie jest wcale łatwo dobrać. Trzeba się na ty znać. Obecnie jednak można tak ustawić ogrzewanie w całym domu, by zmieniało się ono w zależności od pory dnia i godziny. Przykładowo, kiedy jesteśmy w pracy, wówczas temperatura może być nieco niższa. Jeśli natomiast wracamy, może się ona automatycznie podnieść. Są sterowniki, które umożliwiają zdalną zmianę nastaw za pomocą aplikacji na Android bądź też za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Jednak takie rozwiązanie kosztują znacznie więcej niż zwykłe. Czasem jednak warto na starcie zapłacić nieco więcej, by potem mieć spore oszczędności na ogrzewaniu.

Dlaczego warto zadbać o komfort cieplny?

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu jest bardzo ważne. To właśnie dzięki niej mieszkańcy dobrze się czują. Są bardziej wydajni i potrafią się skoncentrować na wykonywanych zadaniach. Poza tym, zbyt ciepłe pomieszczenie powoduje, że powietrze staje się suche, co sprzyja infekcjom i może powodować problemy z gardłem. Jeśli jest zbyt zimno, łatwo o przeziębienie. Temperatura powinna być więc odpowiednio dobrana. Najlepiej sprawdza się przebywanie w temperaturze pokojowej, czyli w granicach 22 st. C.