Categories
Hobby Uncategorized

Aranżacja balkonu- tanio i wygodnie

Nie każdy z nas ma dom z ogrodem. Żałujemy tego, szczególnie gdy za oknem coraz częściej wychodzi słońce. Wizualizujemy sobie dom z ogromnym ogrodem, w którym to byśmy mogli wylegiwać się na świeżo skoszonej trawie przy orzeźwiającym soku. Zaraz, prawie te same warunki możemy stworzyć na swoim balkonie! I to nie dużym kosztem. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać!

Odpowiednie rozplanowanie małej przestrzeni

By dobrze zaaranżować balkon, należy rozsądnie rozplanować małą przestrzeń. Zastanówmy się, gdzie chcemy umieścić miejsce do siedzenia, kwiaty, czy źródła światła. Najlepiej będzie wykonać rysunek i dokładny plan. To pomoże nam uzyskać taki balkon o jakim marzyłyśmy. W końcu każdy ma inne potrzeby do spełnienia. Dla jednych balkon będzie miejscem relaksu, a dla innych kameralnych spotkań.

Meble

Na balkon z powodzeniem sprawdzą się meble ogrodowe. Te w porównaniu do mebli wewnętrznych cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Meble do ogrodu istnieją w wielu rodzajach, wzorach i stylach. Dzięki temu bez problemu znajdziemy takie, które dopasujemy nawet do najmniejszego balkonu. Jeśli lubimy styl romantyczny, spodobają nam się wiklinowe i ratanowa meble ogrodowe. Świetnie wyglądają pomalowane na biało zestawione z ozdobnymi poduszkami, czy siedziskami. Dla wielbicieli klasyki sprawdzą się meble w stonowanych kolorach z naturalnych, jak i sztucznych materiałów.
Kwiaty
Balkon bez zieleni nie będzie koił naszych oczu. Zresztą kwiaty i roślinność wpływa na nas odprężająco i kojąco. Nie warto zatem odmawiać sobie porządnej hodowli kwiatów na balkonie. Jeśli jesteś osobą praktyczną, zamiast pięknych kwiatów możesz zrobić sobie zielnik z prawdziwego zdarzenia. W końcu potrawy przygotowane z własną bazylią, miętą, czy szczypiorem na pewno będą smakowały nam lepiej. Prócz tego, że możemy spróbować z pomidorkami i wieloma innymi warzywami. Potrzeba tylko trochę czasu i cierpliwości.

Źródła światła

Na balkonie sprawdzą się lampiony i światełka do użytku zewnętrznego. Lampiony dodadzą naszemu kącikowi romantycznego klimatu. Będą one także praktyczne- wystarczy włożyć do jednego z nich świeczkę odstraszającą komary i cieszyć się spokojnym wieczorem.
Dodatki

Nie da się ukryć- to dodatki tworzą klimat. Możemy zadbać o ozdobne doniczki, poduszki, czy siedziska. Do tego sprawdzi się idealnie zastawa, czy dodatki, które umilą nam przebywanie na balkonie. Warto zainwestować w kubek z przykrywką, który uchroni naszą ulubioną kawę, bądź lemoniadę przed atakiem owadów.

Dobrze zaaranżowany balkon z pewnością będzie nas cieszył we wszystkie słoneczne dni i ciepłe noce. Możemy rano wypić kawę, patrząc na budzące się miasto, po południu poczytać książkę, bądź popracować przy laptopie. Wieczorem na balkonie można zorganizować kameralne spotkanie z przyjaciółką albo chłopakiem. Jak widać ta mała przestrzeń może nam sprawić naprawdę wiele radości. Nie warto zapominać o swoim balkonie albo go lekceważyć. Już dziś zastanów się jak zaaranżować swoją przestrzeń, by w pełni wykorzystać jej możliwości.

Zdjęcia oraz ceny modnych mebli ogrodowych znajdziesz na stronie Homegardenart – kategoria meble ogrodowe.