Categories
Kuchnia i kulinaria Uncategorized

Przydatne sprzęty kuchenne

Gotowanie jest bardzo praktyczną umiejętnością, ale także pewnego rodzaju sztuką. Warto opanować chociaż jej podstawy, aby przygotowywać sobie smaczne, wartościowe i sycące posiłki. W codziennym serwowaniu śniadań, obiadów i kolacji mogą nam pomóc niektóre kuchenne sprzęty.

Szybkowar

Szybkowar jest sprzętem, z którego chętnie korzystają wszyscy zapracowani, zabiegani, nie mający czasu na długie gotowanie.
Przy pomocy tego urządzenia przyrządzimy nasze posiłki w bardzo krótkim czasie. Szczególnie przydaje się, kiedy chcemy wykonać proste danie, ale gotując je w tradycyjny sposób stracimy sporo czasu – na przykład przygotowywanie makaronu czy kaszy.

Parowar

Sprzętem, w który niewątpliwie warto zainwestować, jeśli chcemy, aby posiłki przez nas przygotowywane były zdrowe jest parowar.
Tradycyjne gotowanie w wodzie sprawia, że zostają w niej prawie wszystkie wartościowe składniki na przykład warzyw. Podczas gotowania na parze, zachowujemy je. Potrawy przygotowane w ten sposób są bardzo smaczne, zdrowe i lekkie. Parowar jest świetną inwestycją dla wszystkich osób odchudzających się i dbających o linię.

Wolnowar

Ciekawym narzędziem, który może przydać się niektórym w kuchni jest wolnowar.
Przypomina wielki garnek, a jego cechą, jak sama nazwa wskazuje, jest to, że gotowanie w nim jest niezwykle powolne. Nowoczesne wolnowary mają także specjalne zabezpieczenia, dzięki którym możemy bez obaw zostawić je włączone, kiedy wychodzimy z domu. Dobrym pomysłem jest zatem nastawienie obiadu przed wyjściem do pracy. Po powrocie wystarczy wyłączyć wolnowar i cieszyć się ciepłym, świeżo przygotowanym posiłkiem. Sprzęt ten można włączyć także na noc.
Wolnowar szczególnie dobrze sprawdza się w gotowaniu rosołów.

Gofrownica

Podczas wczasów nad morzem chyba każdy lubi zajadanie się chrupiącymi, puszystymi goframi z różnymi dodatkami. Jeśli zainwestujemy w odpowiedni sprzęt, możemy cieszyć się ulubionym przysmakiem przy codziennych śniadaniach.
Proste gofrownice są dzisiaj naprawdę niedrogie – można je kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Warto znaleźć także dobry przepis na ciasto na gofry. Zwykle receptury przypominają ciasto naleśnikowe. Do tego dodajemy nasze ulubione dodatki – dżem, bitą śmietanę, owoce, czekoladę i na co dzień cieszymy się pysznym deserem.

Żaden sprzęt nie ugotuje za nas posiłku, ale wiele narzędzi może znacznie pomóc w jego przygotowaniu lub sprawić, że jedzenie, które przyrządzimy będzie znacznie zdrowsze. Niektóre maszyny przyśpieszają także gotowanie, więc są świetnym rozwiązaniem dla osób, które narzekają na brak czasu. Specyficzne sprzęty pomogą także przygotować określone dania – gofry w gofrownicy, frytki w frytkownicy czy tosty za pomocą tostera. Nie w każdej kuchni musi znaleźć się szybkowar, parowar i wolnowar. Zastanówmy się, który z tych sprzętów przyda nam się najbardziej. Parowar nie przyśpiesza znacznie procesu przygotowywania posiłków, ale za to pomaga w jedzeniu zdrowiej. Dla tych, którym zależy na czasie najlepszy będzie natomiast szybkowar.