Categories
Uncategorized wyposażenie wnętrz

Nowoczesne lampy – ciekawe trendy

Nowoczesne meble oraz inne elementy wystroju wnętrza większości osób kojarzą się przede wszystkim z surowym minimalizmem. Tymczasem takie projekty mogą równie często zaskakiwać bardzo ciekawymi kształtami lub przyciągać wzrok niezwykłą kolorystyką.

Jaskrawy kolor

Nowoczesne lampy w żywych, jaskrawych barwach to interesujący trend, który można zauważyć od kilku lat. Takie oprawy mają często stosunkowo prosty kształt, jednak wyróżnia je kolor, który natychmiast rzuca się w oczy. Popularne są na przykład soczyste odcienie zieleni, żółtego lub błękitu. Ciekawym rozwiązaniem jest także wyrazista czerwień.

W jakim wnętrzu sprawdzi się taka lampa? Warto wykorzystać ją jako urozmaicenie aranżacji, która jest utrzymana w raczej spokojnej, stonowanej kolorystyce. W takim pomieszczeniu mocniejszy akcent stworzy ciekawy kontrast i stanie się intrygująca ozdobą.

Kryształowy przepych

Kryształy to element, który jeszcze do niedawna kojarzył się ze staroświeckimi żyrandolami. Tymczasem okazuje się, że taka oprawa doskonale sprawdza się w połączeniu z najnowszymi trendami. Nowoczesne lampy inspirowane tradycyjnymi żyrandolami wykorzystują bogactwo kryształów. Projektanci nie obawiają się także fantazyjnych kształtów nawiązujących do motywów roślinnych.

Żyrandol w takim stylu będzie doskonałym rozwiązaniem do przestronnego i jasnego salonu. Naturalne światło wydobędzie z lampy cały urok ukryty w kryształach, a odpowiednia ilość przestrzeni pozwoli wyeksponować ciekawy kształt. Warto jednak pamiętać, że takie nowoczesne lampy będą wyglądać dobrze jedynie w bardzo eleganckich wnętrzach. Jednocześnie ich zakup nie jest wcale najmniejszym wydatkiem.

Funkcjonalność w kuchni

Warto pamiętać, że ważną cechą nowoczesnych lamp jest również ich wysoka funkcjonalność. Widać to między innymi w przypadku takich pomieszczeń, jak kuchnia. W tym wnętrzu oświetlenie skupia się przede wszystkim na swojej praktycznej roli. Musi ułatwiać przygotowanie posiłków, nie może razić w oczy i powinno ułatwiać dokładne sprzątanie wnętrza. Wystarczy przyjrzeć się aranżacji bardzo nowoczesnej kuchni, aby zauważyć jak wiele różnych źródeł światła wykorzystuje się, aby zapewnić wysoką wygodę oraz funkcjonalność w tym wnętrzu.

Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie oświetlenia LED, które można wykorzystać nie tylko do oświetlenie blatu, ale także innych detali. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu tego typu lamp można osiągnąć naprawdę niesamowite efekty.

Jakie lampy wybrać?

Różnorodność nowoczesnych lamp jest tak duża, że bardzo wiele osób ma problemy z wyborem konkretnego rozwiązania. Oczywiście trzeba pamiętać, że oprawy oraz ich rozmieszczenie spełniają głównie praktyczne funkcje. To właśnie na funkcjonalność należy zawsze zwracać uwagę w pierwszej kolejności.

Na pewno jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zainwestować w lampę o ciekawym, oryginalnym kształcie, jeśli będzie ona pasować do wystroju wnętrza. Na szczęście nie brakuje interesujących rozwiązań, które zadowolą nawet najbardziej wymagających.