Categories
Uncategorized wyposażenie wnętrz

Nowoczesne i stylowe oświetlenie

Nie trzeba być światowej sławy ekspertem w dziedzinie projektowania wnętrz, by wiedzieć, że odpowiednio dobrane światło może całkowicie zmienić charakter pomieszczenia. Ważne tylko by dobrze wiedzieć jaki efekt chce się osiągnąć.
Aby nie ograniczyć się do teoretyzowania, skoncentrujemy się na przykładach rodem z katalogu polskiego producenta. Lampy Labra w różnych odsłonach, posłużą nam za przykład tego jak nowocześnie i stylowo dobrać oświetlenie.

Nowoczesność a możliwości


Nowoczesne oprawy oświetleniowe pozwalają nam naprawdę rozwinąć skrzydła. Urok tych tradycyjnych starych lamp jest oczywiście niezaprzeczalny, one również potrafią tchnąć życie w pozornie pusty pokój. Jednak dopiero gdy zaczyna się eksperymentować z ustawieniem nowoczesnego oświetlenia, pojawiają się przed nami zupełnie nowe możliwości.
Patrząc na lampy labraod razu dochodzimy do wniosku, że mogą one oświetlić właściwie wszystko. Oczywiście zależnie od tego który z bogatej oferty modeli wybierzemy.
Dzięki ruchomym lub obrotowym oprawom lamp Labra o symbolach Auro Base 60×2 NT, Lava X1 WP Trimless EDGE.LED czy KIKO R można sprawić, że nowocześnie wyglądająca lampa stanie się jednocześnie elementem dekoracyjnym, o ile zostanie odpowiednio dobrana do pomieszczenia, które ma oświetlać.

Rozmieszczenie źródeł światła


Większość ludzi, gdy chcą gdzieś umieścić lampę, wiesza ją po prostu na suficie, na środku pomieszczenia. Regulują jedynie wysokość, jeżeli uważają to za konieczne. Rezultatem jest zazwyczaj bardzo płasko padające światło, a pokój zamiast ożywać po włączeniu lampy, pozostaje wciąż dość nudny. Profesjonalni dekoratorzy wnętrz robią to zupełnie inaczej. Zamiast wieszanych wysoko, pośrodku pomieszczenia lamp, przenoszą je w zupełnie inną część pokoju. Popularne jest również zamienianie jednej dużej lampy, na kilka mniejszych punktów, najlepiej rozmieszczonych w pomieszczeniu w sposób niesymetryczny.
Dlaczego na przykład nie pozwolić by wszystkie punkty świetlne zostały zamocowane na ścianie? Jeżeli wykorzystalibyśmy w tym celu lampy Labra Texo Single R60 PRO RT+ GU10, wyposażone w pojedyncze halogenowe źródło światła QPAR16 o mocy do 50W, możemy dowolnie ustawiać kąt padania światła.

Diody zamiast żarówek


Zmiana z tradycyjnego modelu oświetlenia na nowoczesny to nie tylko wybór innej lampy. Istotne jest również źródło światła. Jakiś czas temu namawiano nas na przejście z systemu zwykłych lamp żarowych, na halogenowe. W wielu przypadkach dało to rzeczywiście ciekawy efekt, choć zapowiadana przez producentów oszczędność energii okazała się w tym przypadku minimalna. Inaczej wygląda sprawa w przypadku wykorzystania źródeł światła opartych na diodach LED.
Coraz więcej osób korzysta z diod LED zamiast standardowych żarówek. Do ich podstawowych zalet należy przede wszystkim to, że mają długą żywotność oraz bardzo niskie zużycie energii. Ze względu na ich niewielkie rozmiary, można wykorzystywać je w lampach, które da się umieścić niemal wszędzie. Przekładem może tu być gustowna okrągła lampa Labra o symbolu ORB NT soft.LED. To niewielka oprawa, posiadająca wbudowany zasilacz do obsługi źródła światła soft.LED o mocy 8,5W.

Na tych kilku przykładach da się bez problemu udowodnić nieporównywalną łatwość, z jaką lampy Labra mogą zmienić oświetlane pomieszczenie w prawdziwie nowoczesne wnętrze. Odpowiednie uwypuklenie niektórych miejsc, poprzez podkreślenie ich światłem to efekt świadomego wyboru, na który decydują się wyłącznie osoby pewne siebie. To również oczywisty sygnał dla wszystkich, którzy odwiedzają takie pomieszczania.