Categories
Motoryzacja Uncategorized

Ubezpieczenia Gliwice: polisa OC samochodu nie ochroni nas przed wszystkim

Wielu kierowców kupując samochód wliczają koszty związane z rejestracją i wykupem ubezpieczenia OC, jest to zrozumiałe, ponieważ są to dwie rzeczy obowiązkowe, przed wyjechaniem pojazdem na trasę. Warto jednak w tym momencie zastanowić się nad dodatkowymi opcjami, które pozwolą nam nie przejmować się w wypadku jakiegokolwiek nieprzyjemnego zdarzenia.

Ubezpieczmy się nie tylko w razie wypadku

Polisa OC chroni nasze pieniądze w przypadku spowodowania przez nas stłuczki. Nie musimy wtedy płacić poszkodowanemu z własnych pieniędzy, a szkody pokrywa ubezpieczyciel. Pamiętajmy jednak, że nasz samochód również w zderzeniu zostaje uszkodzony, a za jego naprawę musimy już zapłacić sami. Ubezpieczenia Gliwice oferują nam więc składkę AC, czyli autocasco, które pokryje takie szkody. Co więcej tego typu ubezpieczenie działa również w przypadku, gdy nasz samochód zostanie uszkodzony z powodu innych zdarzeń, gdy wina leży po stronie natury, jak gradobicie, spadająca gałąź czy powódź. Tak samo otrzymamy zwrot pieniędzy, jeśli nasz pojazd zostanie ukradziony lub zniszczony przez wandali. Niektóre firmy ubezpieczeniowe proponują również okrojone ubezpieczenie AC, różnie je nazywając. Najczęściej chroni nas przed kradzieżą i siłami natury, gdy pojazd zostaje uszkodzony z naszej winy, musimy się już liczyć z kosztami.

Dodatkowe ubezpieczenia dla pojazdu i pasażerów

Ubezpieczenia Gliwice mają dużą ofertę, dlatego warto zastanowić się czy nie warto zainwestować w dodatkową ochronę. Najpopularniejsze jest ubezpieczenie NNW dla kierowcy i pasażerów, jest ono polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków, a pieniądze wypłacane są w przypadku uszkodzenia ciała lub zgonu. Możemy również zadbać o to, żeby nie martwić się brakiem samochodu w razie zdarzenia. Przy wykupie ubezpieczenia assistance możemy być bowiem objęci bezpłatnym holowaniem w każdej sytuacji, zapewnieniem noclegu, jeśli znajdujemy się daleko od domu, a nawet bezpłatnym wypożyczeniem samochodu zastępczego na czas naprawy naszego. Do tego dodatkowo możemy ubezpieczyć szyby, które najczęściej ulegają zniszczeniu, ze względu na przykład na odpryskujące kamienie. Aby nie musieć się martwić, że po zdarzeniu będziemy płacić wysokie składki, mamy możliwość wykupienia ochrony zniżek. Zapewnia nam to takie same składki w przyszłym roku, niezależnie od tego, jakie szkody musiał pokrywać ubezpieczyciel.