Categories
Uncategorized

Notesy zamiast tabletów – gdzie trzymać ważne notatki?

Tablety i smartfony to urządzenia, w których wiele osób przechowuje całkiem sporo notatek. Prawda jest jednak taka, ze żaden gadżet elektroniczny nie zastąpi starych i sprawdzonych zeszytów, terminarzy, czy notesów. Co prawda nie mają one funkcji kasowania i nie użyje się w nich szybkiego wyszukiwania odpowiednich słów, ale mają inne zalety.

Notes zawsze jest łatwo dostępny

terminarzy, organizerów, czy choćby notatników nie trzeba uruchamiać i czekać, aż wszystko w nich wystartuje. Nie ma również problemu z wysiadającą właśnie baterią. Zamiast tego po prostu się je otwiera i od razu można pisać. Co prawda wymaga to twardszego podłoża, ale z tym można sobie łatwo poradzić, na przykład przez zastosowanie twardej okładki.

Estetyka na co dzień

Tablety co prawda często mają bardzo wyszukany design, ale również pod tym względem papierowe organizery nie ustępują. Czasem wystarczy prosty trik, jak nietypowy sposób zamykania. Przykładowo notes z gumką albo terminarz na zatrzask bardzo wyróżniają się, a przy okazji nabierają walorów użytkowych.

Dodatkowo można zastosować też różne formy łączenia kartek, od klasycznego klejenia, przez szycie, aż po umieszczenie ich na przypominającym dawne skoroszyty kołowrotku. Można również sięgnąć po minisegregatory, w które wpina się kartki, aczkolwiek w porównaniu z notesem z gumką będą miały zupełnie inne zastosowanie, jak i poziom poręczności.

Tu nie ma wirusów!

Informacja jest coraz cenniejszym towarem, co już dawno dostrzegli autorzy wirusów. Coraz częściej próbują oni dorwać się do danych przechowywanych nie tylko na komputerach z Widnowsem, ale też na smartfonach i tabletach działających na systemie Android. Co prawda dane można szyfrować i dzięki temu uniknąć ich ujawnieniu, ale na skasowanie ważnych plików nic nie poradzimy.

Dla porównania jeśli ktoś ważne rzeczy po prostu notuje, to jest bezpieczny. Fakt, że notes z gumką nie posiada funkcji szyfrowania, ale za to żadne złośliwe oprogramowanie mu nie straszne. Co najwyżej może pojawić się problem z ewentualnym zabrudzeniem kartek.

Zmieści się wszędzie

Istotnym plusem notesów jest to, że jeśli odpowiednio dobierzemy ich rozmiar, to zmieszczą się wszędzie. W przypadku okładek miękkich można je dodatkowo lekko zawinąć „w tubę”, natomiast w przypadku twardych po prostu wystarczy wybrać taki notes, którego wymiary będą idealnie dopasowane do kieszeni, czy to tej w spodniach, czy do marynarki.