Categories
Uncategorized Zwierzęta

Salon strzyżenia psów -zadbaj o swojego pupila

Chyba każdy z nas lubi dbać o swój wygląd zarówno ten wewnętrzny jak i zewnętrzny. O naszą dobrą prezencję dbają codziennie profesjonaliści z dziedziny stylistyki, kosmetologii i fryzjerstwa . Jak się okazuje o urodę mogą dbać nie tylko ludzie, ale i … zwierzęta. W dobie rewolucji usługowej, wciąż przybywa na rynku miejsc, w których oferowane są zabiegi pielęgnacyjno-upiększające dla zwierząt właśnie. Do salonów pielęgnacji zapraszane są już nie tylko psy i koty, ale także króliki, fretki, świnki morskie i chomiki.
Niewielu z nas wie czym zajmuje się groomer. Ze znajomością tego obcobrzmiącego zawodu nie będą mieć z pewnością problemu właściciele lubiący dbać o wizerunek swoich czteronożnych przyjaciół. Groomer to zawód dość nietypowy i  (mimo wysokich cen usług) wciąż coraz bardziej popularny i pożądany. Również w naszym kraju.  Groomer (z ang. groom od pielęgnować) to specjalista zajmujący się w ogólnym mniemaniu fryzjerstwem zwierząt. Groomerem określimy więc zarówno fryzjera dla psów, jak i kotów.
Co ciekawe, dzisiejsze salony strzyżenia dla psów oferują nie tylko tradycyjne obcinanie sierści, ale także jej farbowanie, modelowanie, suszenie i rozczesywanie jej splątanych części. Większość psich fryzjerów proponuje dodatkowo swoim czteronożnym klientom, kompleksowe strzyżenie zgodne ze wzorcem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej, strzyżenie tak zwane zdrowotne -wykonywane na zlecenie weterynarza oraz profesjonalne wyczesywanie, a także usuwanie przebarwień i zabrudzeń z sierści. Salony strzyżenia psów Kraków, z reguły decydują się na proponowanie usług zarówno rasowym jak i nierasowym pupilom. Także i te wyjątkowo agresywne nie są skreślane z listy potencjalnych klientów. Wszystkie zabiegi wykonywane są w odpowiednio higienicznych i czystych warunkach.
Wiele z salonów strzyżenia dla psów i kotów, połączonych jest z punktem pielęgnacji zwierząt, a nierzadko też z lecznicą. Tu prócz typowo fryzjerskich zabiegów, wykonuje się także szereg zabiegów upiększających, pielęgnacyjnych i prozdrowotnych. Wśród proponowanych usług znajdują się z reguły takie zabiegi jak: obcinanie i malowanie paznokci, czyszczenie uszu i oczu, masaż i psie SPA.  W niektórych ośrodkach proponowane są także specjalne szkolenia przygotowujące zwierzęta do udziału w wystawach i konkursach. Udzielane są też porady w zakresie pielęgnacji , wychowania i żywienia, nierzadko udzielane są tu również sugestie stylistyczne. Większe placówki posiadają bowiem w swej ofercie sprzedażowej takie gadżety jak ubranka, buciki i torebki. Można kupić nawet specjalną biżuterię, ozdobne smycze, kagańce i szelki, specjalistyczne legowiska, a także bogatą w witaminy karmę, suplementy diety, przysmaki i kosmetyki do pielęgnacji.
Do wykonywania zawodu groomera w Polsce (w przeciwieństwie do sporej ilości państw świata) potrzebny jest certyfikat uzyskany w ramach ukończenia kursu zawodowego. Szkolenia dla przyszłych groomerów organizowane są obecnie niemalże w każdym większym mieście, od Gdańska przez Warszawę, Opole, Poznań, Wrocław i Katowice, aż po Kraków i Rybnik.