Categories
Uncategorized wyposażenie wnętrz

Jakie wybrać szklane drzwi wewnętrzne?

Budowa i cena szklanych drzwi przesuwnych

Drzwi wewnętrzne to inwestycja na lata, dlatego warto przemyśleć jej zakup. Na rynku znajdziemy wiele drzwi wewnętrznych o różnym kształcie, rozmiarze oraz stylu. Warto wybrać takie, które będą pasowały do naszego wnętrza a w szczególności do mebli. Nabycie drzwi powinno być dostosowane do naszych wymagań oraz dostępnych środków finansowych.

Należy zakupić takie drzwi przesuwne szklane, które nadadzą charakter naszemu pomieszczeniu. Przykład. Jeżeli posiadamy meble skórzane idealnym rozwiązaniem będzie zakup drzwi o nowoczesnym design w ciemnym kolorze. Pamiętajmy jednak żeby nowoczesny design nie był największą zaletą naszych drzwi. Powinny być one przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe.

Skrzydła drzwi

Na cenę każdych drzwi wpływa materiał, z którego są one zbudowane. Droższe będą ciemne drzwi wykonane w całości z drewna niż z płyt wiórowej np. MDF czy HDF. Na cenę ma również wpływ sposób wykończenia oraz skomplikowana konstrukcja. Najtańszym rozwiązaniem będzie pomalowanie drzwi farbą. Jednak nie jest to zbyt estetyczny design. Lepiej skorzystać z wykończeni oklein syntetycznych lub oklein naturalnych. Jednak jest to drogie rozwiązanie tylko dla bardzo wymagających.

Wybór dodatkowych elementów

Wybór dodatkowych elementów jest również ważny jak wykończenia, ponieważ ma wpływ na komfort użytkowania drzwi. Trzeba jednak pamiętać, że dodatkowe elementy podnoszą cenę. Wśród dodatkowych elementów możemy wyróżnić nakładkę na nawiasy, klamkę z szyldem, szyby ozdobne, itp.

Drzwi szklane przesuwne

Drzwi przesuwne szklane zawierają podobne elementy konstrukcyjne jak drzwi o tradycyjnym wyglądzie. Cechuje je jednak nowoczesny design oraz sposób montowania. Drzwi takie możemy zamontować w ścianie czy na tarasie. Konstrukcja ta zapewnia poprawne działanie pozostałych elementów takich jak: zawiasy, klamki czy zamki. Do tego typu konstrukcji należy zastosować fachowy system bezpiecznego funkcjonowania. Jednak jest to opcja dla osób, które mogą pozwolić sobie na zakup szklanych drzwi. Koszt to około 3000zł.