Categories
Uncategorized Zdrowie

Masaż leczniczy może pomóc na wiele dolegliwości, a także nas rozluźnić

O tym, jak kojący jest masaż ciała wiedzieli już w starożytności. Teraz nastały jednak czasy, kiedy po wielu badaniach okazało się, że masaż leczniczy może pomóc na wiele schorzeń, nie tylko na problemy z kręgosłupem. Można nim leczyć nawet lekką formę depresji. Wszystko dzięki rozluźnieniu.

 

Spięcie mięśni bardzo niebezpieczne dla zdrowia

 

Obecne czasy powodują, że bardzo wiele osób żyje w ciągłym stresie. Stres ten jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych, które nierzadko nie mają jeszcze sprecyzowanych form leczenia. Dlatego zawsze lepiej jest temu zapobiegać niż leczyć. Dobrym sposobem jest więc wybranie się na masaż leczniczy. Pomoże on rozluźnić nam mięśnie, co daje idealne efekty w walce ze stresem. Dodatkowo, przyjemne miejsce, cicha i relaksująca muzyka, nierzadko świece lub kadzidełka, to idealne powiązanie, żeby uciec od swoich codziennych problemów i zapomnieć o pracy czy kłopotach. Sami możemy dobrać jaki masaż jest dla nas najodpowiedniejszy. Tym bardziej, że możemy dzięki niemu również walczyć na przykład z nadwagą czy zbyt wysokim ciśnieniem. Im bardziej nie poddamy się codziennym stresom, tym bardziej zdrowy będzie nasz organizm. Masaż leczniczy ma wiele zastosowań, choć wciąż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Podstawowym schorzeniem, na które działa są oczywiście problemy z kręgosłupem.

Wiele objawów bólu, które odczuwamy, pochodzi z kręgosłupa

Nie muszą nas boleć plecy, żebyśmy mieli problemy z kręgosłupem. Wiele krzywizn objawia się bólami innych kończyn, a nawet głowy. Lecząc się na migrenę nie zdajemy sobie sprawy, że mamy po prostu chory kręgosłup. Siedząca praca, brak ruchu i krzywe chodzenie to jedne z głównych powodów, przez które musimy leczyć nasze plecy. Dobry fizjoterapeuta może wykonać masaż leczniczy, który pomoże na nasze bóle. Dodatkowo, powie nam, jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać, żeby choć trochę ulżyć sobie samemu. Rzadko schorzenia są tak poważne, że wymagają interwencji chirurgicznej. Najczęściej leczenie kończy się na zestawie niezbędnych ćwiczeń i serii masaży leczniczych. Podkreślmy, że czując jakikolwiek ból w kończynach należy udać się do lekarza, żeby sprawdzić czy nie jest to nic poważnego. To on może nas skierować na fizjoterapię, da nam również skierowanie na prześwietlenie rtg, które może wykazać wszelkie nieprawidłowości.

Artykuł powstał we współpracy  z Medica SPA posiadającym w ofercie masaż leczniczy