Categories
Hobby Uncategorized

Zamiast z mężem, zrób to z przyjaciółką

Nadeszły wakacje i jak co roku stajemy przed wyborem miejsca wypoczynku. Popularne są zagraniczne wycieczki all inclusive, rodzinne wypady, hotel spa nad morzem, czy zorganizowane zwiedzanie Europy. Wybór, który zadowoli wszystkich członków rodziny, jest trudny do zrealizowania. Mąż chciałby pochodzić po górach, a tobie marzy się relaks i chwila oddechu od życia rodzinnego? Wyjedź z przyjaciółką albo sama!

Gdzie jeżdżą Polacy?

Polacy podróżują stadnie, co ma swoje zalety i wady. Plusem z pewnością jest celebrowanie czasu w rodzinnym gronie, minusem kompromisy i pogodzenie różnorodnych potrzeb. Kobiety w natłoku obowiązków domowych i zawodowych często nie mają czasu na chwilę tylko i wyłącznie dla siebie. Odczuwają wyrzuty sumienia, gdy do głosu dochodzi naturalna potrzeba zajęcia się tylko sobą bądź spełnienia własnych pragnień. Urlop jest na to idealną okazją! Bo która z nas nie chciałaby spędzić weekendu w spa nad morzem albo wyjechać do słonecznej Grecji?

Wakacyjny czas to dobry moment na skupieniu się tylko na sobie. Warto uzgodnić z partnerem, że co jakiś czas wyjeżdżacie na osobne wakacje. Kto wie, może on też miał ochotę na męski wyjazd, ale bał się, że sam taki pomysł cię zasmuci? Każdy z nas potrzebuje czasu na spotykanie się ze znajomymi i swoje pasje.

Dla dłuższych związków zbawienne są chwile, gdy każdy z partnerów ma czas by zatęsknić za drugą połówką. Pomyśl: widzicie się na co dzień, dzielicie większość domowych prozaicznych spraw. Z czasem tematy rozmów wyglądają jak lista zakupów z miejscami do odhaczenia. Im mniej osobnych doświadczeń, tym mniej tematów to fascynujących rozmów. Bo ileż można rozmawiać o wyjściu do sklepu czy wyniesieniu śmieci?

Umów się z przyjaciółką, że na następne wakacje jedziecie wspólnie. Niech partnerzy czy rodzinna przygotują się na tę ewentualność. I nigdy przenigdy, nie dajcie sobie wmówić, że to, jest egoistyczne i godzi w dobro rodziny. Macie prawo się uszczęśliwiać, nie ważne, czy to hotel spa nad morzem, czy wspólny weekend w innym mieście.

Do dzieła!

Gdy mamy już przygotowany grunt pod babski wyjazd pozostaje nam zaplanować co i gdzie chcemy robić. Możliwości jest mnóstwo w zależności od preferencji twoich i przyjaciółki. Może być to biwak, podróż stopem, wyjazd z guru fitnessu, spokojne wakacje w górach, a nawet wspomniany hotel spa nad morzem! Co tylko sobie wymyślicie.

Jeśli zależy Wam na aktywnym spędzeniu czasu, z pewnością idealnym rozwiązaniem będą wyjazdy fitness. Podczas gdy inni na wakacjach będą się wylegiwać na plażach, wy zrzucicie kilka kilogramów, podszkolicie swoją technikę ćwiczeń i nauczycie się wielu zdrowych przepisów.

Przy codziennych obowiązkach często mamy mało czasu, by dogłębnie zadbać o swoją pielęgnacje. Wakacje w hotelu spa mogą nam pomóc na nowo rozkwitnąć. Często pakiety dla przyjaciółek są dużo tańsze. Zrelaksujecie się nad basenem, a wasza cera odżyje. Czego chcieć więcej? Dobry hotel spa nad morzem to idealny sposób na relaks.

Spokojne wakacje w górach to także dobrym pomysł! Prócz odpowiedniej dawki aktywności fizycznej, zyskacie czas na nadrobienie kulturalnych zaległości. Taki wyjazd to idealny czas na oddanie się czytaniu na łonie natury.

Aktywne zwiedzanie to także świetny sposób na wakacje, o ile robi się to z osobą, którą naprawdę się lubi. Możesz z przyjaciółką przejść się trasą największych zabytków, waszych ulubionych bohaterów literackich, czy odwiedzić miejsca, które oczarowały was w filmach! Droga wolna ogranicza was tylko wyobraźnia i odpowiednie planowanie finansów.

Hotel SPA to jedno, ale…

Dla fanek bliższego kontaktu z naturą zalecamy biwaki, hotele na drzewach bądź podróż w Bieszczady. Warto zabrać ze sobą lornetkę i aparat, dla lepszego obserwowania i uwieczniania przyrody.

Jesteśmy pewni, że wrócicie z takich wakacji pozytywnie nastawione do życia, pełne energii i witalności. Macie przecież tyle do opowiadania a partnerzy już się pewnie za wami stęsknili! Pozostaje tylko zaplanować kolejne wakacje!