Categories
Uncategorized

Różne rodzaje rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne są jednym z najbardziej popularnych sposobów na zasłanianie okien. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej oraz szerokiemu wyborowi poszczególnych rodzajów rolet, można znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do własnego wnętrza. Wśród najczęściej wybieranych rodzajów rolet można wskazać na rolety: klasyczne, mini, w kasecie, dzień noc, rzymskie, bambusowe, vertciale oraz plisowane.

Rolety klasyczne, mini oraz w kasecie

Rolety klasyczne zazwyczaj montowane są na ścianie lub na suficie. Zasłaniają całą powierzchnię okna lub całą wnękę okienną. Doskonale sprawdzają się przy zasłanianiu dużych powierzchni oraz okien o nietypowych kształtach. Są stosunkowo tanie.

Rolety mini są stosowane w celu zasłonięcia poszczególnych szyb, a nie całego okna. Montuje się je bezpośrednio na ramie okiennej, w sposób inwazyjny (wywiercenie otworów w ramie) lub bezinwazyjny (powieszenie rolety na haczykach).

Rolety w kasecie są eleganckie i gustowne. Kaseta chroni tkaninę rolety przed kurzem i zabrudzeniami. Może być kolorystycznie dobrana do koloru okien. Rolety w kasecie przykleja się lub przykręca do okna.

Rolety dzień noc

Rolety dzień noc są jedną z najchętniej wybieranych osłon okiennych. Doskonale prezentują się w każdym wnętrzu i są niezwykle funkcjonalne. Składają się z naprzemiennych pasów niezaciemniających i przeźroczystych. Można nimi dowolnie sterować i tym samym zmieniać stopień nasłonecznienia i zaciemnienia pomieszczenia.

Rolety dzień noc składają się z dwóch warstw materiału. Dostępne są w wersji mini lub w wersji klasycznej, z prowadnicami lub bez. Różne mogą być również sposoby ich montażu.

Wysokiej jakości rolety dzień noc Warszawa dostępne są w ofercie firmy Rolsun