Categories
Uncategorized wyposażenie wnętrz

Energetyzująca aranżacja wnętrz!

Projektowanie wnętrza domu czy mieszkania to jedno z najprzyjemniejszych, ale i najbardziej złożonych wyzwań, jakie czeka świeżo upieczonych właścicieli nieruchomości. I o ile w przypadku zakupu bezpośrednio z rynku pierwotnego – od wykonawcy lub dewelopera, wydaje się, ze właściciele mają sporą cześć problemów z głowy, o tyle zakup na rynku wtórnym i inwestycja w generalny remont nieruchomości to często przeżycie, do którego powraca się latami. Na co zatem zwrócić uwagę przy aranżowaniu wnętrz, aby przeżycia te wspominać mile i cieszyć się wygodną, funkcjonalną i piękną przestrzenią?

Ważne i ważniejsze

Choć niewątpliwe wybór koloru ścian, opraw oświetleniowych, mebli i sprzętów do nowego domu czy mieszkania wydaje się naprawdę ekscytujące, to przede wszystkim, na początku przygody, jaką jest aranżacja wnętrz, warto skupić się na tych mniej ekscytujących, ale fundamentalnych dla funkcjonalności pomieszczeń i komfortu ich użytkowania elementach. Mowa tu na przykład o tak mało fascynującym elemencie, jak gniazdko elektryczne. Choć dla wielu to element tak nieistotny, że prawie niezauważalny, to należy z całą powagą podejść do rozplanowania tego gdzie, na jakiej wysokości i w jakiej ilości zamontowane zostaną gniazdka elektryczne.

Ile pomieszczeń, tyle potrzeb

Istotne jest to, aby projektując wnętrze każdego pomieszczenia, uwzględnić nie tylko te gniazda elektryczne, które na stałe zostaną przypisane do obsługi konkretnych sprzętów w domu, ale też wziąć pod uwagę, że gniazdko elektryczne jest potrzebne do czasowego podłączenia żelazka, odkurzacza, czy suszarki do włosów. Trzeba zatem racjonalnie ocenić potrzeby wszystkich mieszkańców i dobrać właściwe rozwiązania, składające się bądź to z pojedynczych, bądź szeregowych gniazd elektrycznych w konkretnych miejscach.

I wysoko, i nisko

Dla pełnego komfortu użytkowania ważne jest nie tylko to ile, ale też gdzie zaplanujemy montaż gniazdka elektrycznego. Aranżując przestrzeń konkretnych pomieszczeń warto wziąć pod uwagę fakt, że w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka, znacznie wygodniej korzysta się z gniazd zlokalizowanych na wysokości ok. 1,5 metra, co ponad to zwiększa bezpieczeństwo użytkowania gniazdek tam, gdzie w przestrzeni podłogi gromadzi się duża ilość wilgoci, natomiast w przedpokoju, w salonie, na ścianie na której podłączony będzie sprzęt audiowizualny, a także w sypialni czy w gabinecie, warto każde eGniazdka – gniazdko elektryczne montować tuż przy podłodze, aby nie psuły efektu wizualnego, a spełniały wszystkie swoje funkcje.