Categories
Uncategorized wyposażenie wnętrz

Najmodniejsze lampy wiszące

Bardzo ważnym elementem każdego pomieszczenia jest oświetlenie. Pełni ono dwie, bardzo ważne funkcje – praktyczną i ozdobną. Dzięki dobrze dobranym lampom wiszącym można rozjaśnić i optycznie powiększyć dowolny pokój. Należy zwrócić uwagę również na ich wygląd, aby stały się one atrakcyjnym dodatkiem. Jakie lampy wiszące są więc najmodniejsze?

Modna lampa musi być dobrana do rodzaju pomieszczenia

Lampę wiszącą należy dobrać koniecznie do rodzaju pokoju. W każdym z nich mogą sprawdzić się bowiem zupełnie inne dodatki. Obecnie na topie są żyrandole stworzone z małych kryształków. Same w sobie stanowią niezwykłą ozdobę, a do tego padające z nich światło tworzy niesamowite wzory i daje ciekawy efekt (ponieważ pada przez kryształki). Żyrandole te nie sprawdzą się jednak w kuchni, czy łazience. W tych pomieszczeniach lampy wiszące na homelight.pl powinny być przede wszystkim praktyczne. Im prostsze one będą, tym lepiej. Klosze takich lamp powinny być więc wykonane z materiałów odpornych na wilgoć oraz wysokie temperatury.
Modna lampa, czyli jaka

Najmodniejsze kolory lamp wiszących

Oczywiście należy zwrócić uwagę na to, w jakim kolorze jest wybrana lampa wisząca. Obecnie wciąż króluje tutaj czerń i biel. Są to barwy, które zawsze będą modne, zarówno w architekturze, jak i modzie lub sztuce. Monochromatyczne lampy wiszące doskonale prezentują się w nowoczesnych pomieszczeniach. Jeśli abażur ma prosty kolor, można zaszaleć nieco z jego formą, aby zyskać oryginalny dodatek oświetlający. Gwarantuje to wiele możliwości. W przypadku wybierania materiału takiej lampy, najlepiej sprawdzi się mosiądz, aluminium lub szkło.

Z czym zestawić modną lampę wiszącą?

Jeśli wybiera się lampę klasyczną, brązową, najlepiej zestawić ją z żółtymi oraz zielonymi dodatkami. Te trzy barwy świetnie ze sobą współgrają. Gdy natomiast chce się urozmaicić wygląd szarego, ciemnego pokoju, najlepiej dobrać do niego lampy wiszące o kloszach w wyróżniających się barwach. Może być nimi czerwień, żółć lub zieleń. Decydując się jednak na tak oryginalny kolor, warto zakupić lampę o jednym, prostym kloszu, aby nie przesadzić z udziwnieniami.