Categories
Motoryzacja Uncategorized

Ubezpieczenie OC Gliwice. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ubezpieczenie OC są obowiązkowe, jednak trzeba się dobrze zastanowić, zanim się na nie zdecydujemy. Pod uwagę warto wziąć kilka czynników. Oczywiście ważna jest cena pakietu, ale czasem lepiej trochę dopłacić, a uzyskać atrakcyjniejsze warunki. Na co należy zwracać uwagę podejmując współpracę z zakładem ubezpieczeniowym?

Bezpośrednia Likwidacja Szkód – droższe polisy?

Od 1 kwietnia standardem jest nowa usługa BLS (Bezpośrednia Likwidacja Szkód). W skrócie polega ona na tym, że w razie wypadku poszkodowany nie musi się starać o odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej sprawcy. Wszystkim zajmuje się jego zakład ubezpieczeniowy. To nasz ubezpieczyciel występuje po potrzebne środki. Jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie, ale z drugiej strony ma też pewne minusy. Jakie? Przede wszystkim podwyżki cen za ubezpieczenie OC Gliwice i to nawet o kilkanaście procent. Wprawdzie nie wszystkie firmy zapowiadają większe ceny, ale analitycy przewidują, ze jest to bardzo możliwe. BLS jest co prawda wygodnym rozwiązaniem, jednak zajmuje firmie ubezpieczeniowej więcej czasu. Konieczne jest zatrudnienie nowych osób co w konsekwencji może generować niemałe koszty. O podwyżkach za OC spekuluje się już od dłuższego czasu. Jak będzie naprawdę przekonamy się już niebawem.

Porównuj ofertyy

Zanim podejmiemy współpracę, porównajmy oferty. Mogą być one bardzo różne. Nawet w jednej firmie nie ma stałej ceny za ubezpieczenie OC Gliwice. Wiele firm ubezpieczeniowych uzależnia kwotę od wieku kierowcy, mocy silnika, tego czy miał kolizję. Zwraca się również uwagę na miasto. Nie wszystkie firmy biorą to uwagę, ale niektóre jak najbardziej. Decydując się na wybór polisy, przyjrzyjmy się co możemy zyskać i zestawmy warunki. Może się okazać, że cena za takie samo ubezpieczenie może być bardzo różna. Stąd nie warto odpisywać umowy w pierwszym lepszym miejscu, a wziąć pod uwagę kilak różnych opcji. Tylko tak można wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie. Dobrze jest skorzystać z usług brokera, który doradzi nam na co stawiać i podpowie co w naszej sytuacji będzie najlepsze. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu, bo w jednym miejscu będzie można wszystko porównać. Coraz więcej klientów docenia taki sposób. Ceny za polisy są tak zróżnicowane, że nie warto oglądać tylko jednej propozycji, a trzeba zestawić co najmniej kilka różnych. Tylko w ten sposób można podjąć racjonalną decyzję. Żeby nie przepłacać, warto pomyśleć o ubezpieczeniu w miarę wcześnie.