Categories
Motoryzacja Uncategorized

Serwisy ASO to bezpieczeństwo. Nie rezygnuj z nich

Wielu kierowców serwisuje auta w autoryzowanych punktach tylko w okresie gwarancji. Później wybierają niezależnych mechaników. Tymczasem punkty rekomendowane przez producenta świadczą usługi naprawdę wysokiej jakości, które przekładają się na bezpieczeństwo i dłuższą żywotność pojazdu.

Współczesne samochody wymagają fachowej wiedzy

Rynek motoryzacyjny rozwija się w zastraszającym tempie. Wciąż powstają nowe technologie. W rezultacie, żeby dobrze zreperować samochód trzeba być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami. Współczesne auta są bardzo ekonomiczne i mają wydajne silniki, ale żeby je prawidłowo naprawić trzeba się na tym znać. W punktach ASO mechanicy muszą stale poszerzać swoje kwalifikacje i uczestniczyć w organizowanych przez producenta szkoleniach. W niezależnych warsztatach bywa z tym różnie. Niestety, w większości przypadków mechanicy nie są tak wyspecjalizowani.

Nowoczesne urządzenia, szybka diagnostyka

Na korzyść autoryzowanych punktów przemawia również nowoczesny sprzęt i aktualne oprogramowanie. Dzięki temu można precyzyjnie zdiagnozować usterkę i skutecznie ją wyeliminować. Takich standardów próżno szukać u osiedlowych mechaników, którzy nie mają tak dobrych urządzeń i nie są w stanie zrealizować usługi na wysokim poziomie. To, niestety, przekłada się na żywotność pojazdu. Samochody znacznie szybciej się eksploatują. Lepiej temu zapobiec i korzystać tylko z punktów zalecanych przez producenta samochodu. To w końcu inwestycja w przyszłość. Warto dodać, że ceny za serwisy ASO nie są aż tak wygórowane, a wiele z nich oferuje atrakcyjne promocje. Liderem jest m.in. Toyota, która ma w stałej ofercie Serwis Dobrych Cen. Dzięki temu kierowca auta może skorzystać z profesjonalnego przeglądu, który nie będzie dużym obciążeniem dla jego kieszeni.

Mamy zaufanie do serwisów ASO

Jak się okazuje samochód regularnie naprawiamy w autoryzowanym punkcie można sprzedać nawet kilka tysięcy drożej. Z raportu opublikowanego przez portal otomoto.pl w 2014 r. wynika, że pojazdy z prowadzona książeczką serwisową są średnio o 11 proc. droższe. Nic dziwnego. Potencjalni nabywcy wolą dopłacić, ale przynajmniej mieć pewność, że kupią samochód w dobrym stanie. Zakup używanego pojazdu jest obarczony ryzykiem. Nie wiadomo co może się kryć pod zadbaną karoserią. Z tego właśnie powodu wiele osób woli zapłacić więcej. Pełny dostęp do historii serwisowej, oraz wgląd w faktury za naprawy zwiększa prawdopodobieństwo, że auto posłuży nam przez długi czas.
Ty tez skorzytsaj z dobrego salonu: http://www.serwistoyoty.pl/