Categories
Uncategorized

Jak znaleźć dobrą patelnię na kuchenkę indukcyjną?

Może się wydawać, że kuchenki indukcyjne mają same zalety. Rzeczywiście są to praktyczne i oszczędne urządzenia, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem i trafiają do wielu gospodarstw domowych. Jednocześnie trzeba liczyć się z tym, że tego typu płyty wymagają używania specjalnych naczyń.

Naczynia na płytę indukcyjną

Naczynia do gotowania, takie jak patelnia na indukcję, muszą mieć kilaka istotnych cech. Znaczenie ma materiał, z którego są wykonane, ponieważ powinien on posiadać właściwości magnetyczne. Jednocześnie istotny jest także kształt dna – powinno być idealnie płaskie.

Takie wymagania sprawiają, że bardzo wiele naczyń, które doskonale sprawdzają się na bardziej tradycyjnych kuchenkach, nie przyda się w przypadku płyty indukcyjnej. Na przykład garnki z aluminium lub patelnie z wypukłym dnem nie będą współpracować z płytą indukcyjną, co po prostu oznacza, że nie nagrzeją się, a przygotowanie potrawy stanie się niemożliwe. Dlatego dla wielu osób zakup kuchenki indykcyjnej oznacza konieczność wymiany sporej części wyposażenia kuchennego.

Idealna patelnia na indukcję

Patelnie odpowiednie dla kuchenek indukcyjnych muszą spełniać wszystkie wymienione wyżej warunki. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych naczyń tego typu, które są wykonane z różnych materiałów, na przykład szkła. Jeśli taka patelnia ma działać na indukcji, musi posiadać właściwe dno, np. z warstwą stali, która ma odpowiednie właściwości i będzie pracować z kuchenkami indukcyjnymi.

Ponieważ patelnie na indukcję muszą spełniać bardzo konkretne wymagania, ogranicza to wybór naczyń. Na szczęście producenci coraz częściej wychodzą na przeciw potrzebom i oczekiwaniom użytkowników płyt indukcyjnych. Dlatego w sklepach można znaleźć coraz szerszy wybór tego typu produktów. Trzeba jedynie pamiętać o tym, żeby kupować wyłącznie naczynia z właściwym oznaczeniem – tylko to zagwarantuje, że spełnią oczekiwania. W przypadku wątpliwości w tym zakresie zawsze należy skonsultować się ze sprzedawcą. Warto także unikać bardzo tanich produktów. Patelnie na indukcję o niskiej jakości mogą posiadać właściwe oznaczenie, jednak ich wykonanie jest tak kiepskie, że po prostu nie będą działać.

Gdzie najlepiej kupować?

Spory wybór solidnych patelni na indukcję powinien być dostępny w każdym dobrym sklepie z wyposażeniem gospodarstwa domowego. Bardzo dobrym rozwiązaniem są także zakupy w internecie. Sklepy internetowe zazwyczaj posiadają szeroki asortyment, więc znalezienie patelni, która spełni wszystkie potrzeby nie powinno być problematyczne. W przypadku kupowania w takich sklepach należy jednak zwracać dużą uwagę na opis produktów i informacje dotyczące tego, czy patelnia rzeczywiście sprawdzi się na kuchence indykcyjnej.

Wybór naczyń do gotowania na kuchenkach indukcyjnych jest coraz większy. Bez problemu można kupić także patelnie na indukcję od znanych, renomowanych producentów. Jest to na pewno bardzo korzystna sytuacja z punktu widzenia posiadaczy takich urządzeń, którym zależy na znalezieniu jak najlepszego wyposażenia kuchni.

Źródło: Cookstore.pl – patelnia na indukcję