Categories
Motoryzacja Uncategorized

Dziś dealer Mazda Zabrze przybliży nam historię i filozofię marki

Modeli Mazdy jest wiele, każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy. Marka ta wciąż uparcie walczy o miejsce na Polskim rynku i coraz więcej osób zaczyna jej ufać. Kto raz spróbuje Mazdy ten raczej nie będzie narzekać.

Japoński samochód

Wielu Polaków nie ma po prostu opinii o samochodach marki Mazda, nigdy nimi nie jeździli i trudno im się wypowiadać. W artykułach czytali, że jest całkiem dobra, ale w sumie to nie są do końca przekonani. Do salonu zazwyczaj przychodzą ludzie nastawieni sceptycznie, mówi dealer Mazda Zabrze, są nieufni, czujni, raczej niezdecydowani na zakup. Trzeba przyznać, że Mazda jest na polskim rynku od niedawna i zapewne z tego wynika takie podejście klientów. Właśnie dlatego rola nas, dealerów jest tak ważna, musimy pokazać odbiorcom, że te samochody są naprawdę wspaniałe, dobrze się prowadzą, nie miewają wiele awarii, a do tego prezentują się elegancko niezależnie od modelu. Szczerze mówiąc również nie byłem do końca przekonany do marki, gdy zaczynałem pracę w tym salonie, dopiero jazda różnymi modelami i analiza warunków technicznych pozwoliła mi dostrzec potencjał, jaki w niej drzemie. Mazda to przede wszystkim jakość wykonania, Japończycy nie wykonują sprzętów byle jak, to nie taśmowa produkcja, do każdego przedmiotu, do każdego projektu przykładają się, jak mogą, ponieważ darzą swoich odbiorców ogromnym szacunkiem ,co miałem okazję zaobserwować przebywając przez pewien czas na szkoleniach właśnie w japońskiej fabryce. Funkcjonuje ona trochę inaczej, niż nasze europejskie przedsiębiorstwa, tam naprawdę widać zamiłowanie do pracy, jaką wykonują.

Mazda dla każdego

Dealer Mazda Zabrze oprowadził nas po całym salonie opowiadając naprawdę wiele ciekawych rzeczy zarówno z kwestii technicznych, jak i z historii i filozofii Mazdy. Jego zaangażowanie bardzo nam się udzieliło, aż wreszcie poprosiliśmy o małą przejażdżkę. Padło na Mazdę CX5, ponieważ jest ona naszym zdecydowanym faworytem. Piękny Suv, idealny i do miasta i na warunki bardziej polowe. Pakowny i bezpieczny, a to dla nas, jako ojców i mężów również jest bardzo ważne. Cena, jak na samochód tej klasy nie jest wygórowana, powiedziałbym, że jest w sam raz. A jazda nią, cóż, trzeba przyznać, że to sama przyjemność. Doskonale trzyma się drogi, jeździ się płynnie i intuicyjnie, bardzo szybko można się przestawić z przyzwyczajenia do innego pojazdu. Co jeszcze nam się podoba? Na pewno spalanie. Japończycy bardzo podkreślają swoją dbałość o środowisko naturalne i trzeba im przyznać, że udaje się im uzyskać samochody bardzo oszczędne. Polaków to cieszy, bo ceny benzyny w naszym kraju praktycznie stale wzrastają.

Udane odwiedziny

Odwiedziny w salonie Mazdy były naprawdę udane. Dealer Mazda Zabrze to naprawdę fachowiec, który potrafi odpowiedzieć na każde nasze pytanie, zna dokładnie ciekawą historię marki i płynnie opowiada o każdym modelu. Jeżeli nie miałeś okazji poprowadzić Mazdy to polecamy wybrac się na mały rekonesans i zasiąść za kierownicą którejś z tych maszyn.