Categories
Hobby Uncategorized

Serwis blacharsko lakierniczy Zabrze to nowe możliwości dla Twojego samochodu

Serwisowanie samochodu to zazwyczaj niezbyt przyjemna sprawa, ale czasem konieczna, szczególnie, gdy mamy do czynienia z wypadkiem, czy kolizją. Teraz zachowanie po wypadku może być dużo prostsze.

Bezpośrednia likwidacja szkód

Od trzech miesięcy jest już możliwe działanie po wypadku na zasadzie bezpośredniej likwidacji szkód. Wcześniej nie było to możliwe. Kupując OC ubezpieczaliśmy się na wypadek, gdybyśmy to my byli sprawcami jakiegoś zdarzenia drogowego. A jeśli byliśmy poszkodowani to musieliśmy sami kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy. Było to żmudne i skomplikowane, nie dość, że musieliśmy naprawiać swój pojazd, a wypadek kosztował nas sporo nerwów to jeszcze musieliśmy sami załatwiać wszystkie papiery z jakimś obcym ubezpieczycielem, który nie zawsze był chętny do wypłacania pieniędzy. Aktualnie ten problem znika. Kontaktujemy się tylko ze swoim własnym ubezpieczycielem, a wiec z kimś kogo znamy i kto dba o nasze interesy. To jemu przedstawiamy wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku i wtedy on samodzielnie podejmuje współpracę i odzyskuje pieniądze od ubezpieczyciela sprawcy. To chyba lepsze rozwiązanie dla przeciętnego człowieka prawda? Nasz serwis blacharsko lakierniczy Zabrze wystawia nam faktury, my je przekazujemy i mamy spokój. Dostajemy to, co nam się należy bez zbędnej papirologii.

Coraz prościej, coraz lepiej

Taką możliwość oferuje obecnie ponad połowa wszystkich ubezpieczycieli, lecz jeszcze nie wszyscy, dlatego warto przed zakupem OC dowiedzieć się, czy w danym miejscu takie ułatwienia są możliwe, czy jednak będziemy nadal tradycyjnie musieli sami załatwiać formalności. Klienci cieszą się, gdy jedynym miejscem, jaki muszą po stłuczce odwiedzić jest serwis blacharsko lakierniczy Zabrze, który naprawia ich samochód w najwyższym standardzie, dbając o to, by działał on równie sprawnie, co przed wypadkiem. Później telefon i mail do swojego własnego towarzystwa ubezpieczeniowego i wszystkie problemy mamy z głowy. Ubezpieczyciele, którzy taką oferte posiadają w swoim pakiecie są również zadowoleni, bo pozwala im to na lepszy kontakt z klientem, klienci częściej zaczynają sobie zdawać sprawę z tego za co płacą.

Naprawy po wypadku

Po jakiejkolwiek stłuczce zwróćmy uwagę na to, by napraw dokonywać tylko w profesjonalnych serwisach, inaczej może się to skończyć tym, że nasz samochód nie odzyska dawnej sprawności oraz dawnego wyglądu. Zaufajmy tym warsztatom, które oferują kompleksowe usługi i już na przykład nie raz my, czy nasi znajomi z nich korzystaliśmy. Wiele rzeczy da się wykonać, nawet w bardzo zniszczonym samochodzie, dlatego słuchajmy mechanika, który objaśni nam, czy szkody są warte naprawy,. Bywa i tak, że koszt napraw będzie na tyle wysoki, że przestanie się nam to opłacać i trzeba będzie po prostu zmienić nasz pojazd, ale zaufajmy fachowcowi, jeśli jest on uczciwy i zajdzie taka sytuacja to mechanik da nam o tym znać.